Szpital w Będzinie i Czeladzi wyróżniony

Szpital w Będzinie i Czeladzi wyróżniony

Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie i Czeladzi został uznany za  jeden z najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce według BFF Banking Group. To duży krok naprzód dla szpitala.

Będzin i Czeladź tuż za podium

PZZOZ zajął czwarte miejsce w zestawieniu przygotowanym przez BFF Banking Group. Miejsce to zajął w kategorii szpitale z kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia w przedziale od 49 do 99 milionów złotych. Celem takiego rankingu była ocena placówek medycznych w Polsce. Jednocześnie celem było wyłonienie szpitali, które wykazują najwyższą efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z NFZ. Zestawienie jest o tyle ciekawe, że temat danych finansowych jest zazwyczaj po prostu pomijany. Zajęcie wysokiego miejsca to powód do dumy dla zarządu powiatu i całej dyrekcji szpitala. 

Ostatnie problemy szpitala

Przez ostatnie lata szpital nie miał łatwego zadania, żeby się utrzymać. Mierzenie się z codziennymi wyzwaniami i problemami, nie należało do najprzyjemniejszych. Pod kątem logistycznym, jak i organizacyjnym była to droga przez mękę. Burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec uważa, że zajęcie tak wysokiego miejsca w zestawieniu to duży sukces, a przecież ostatnie kilka lat mogło wskazywać na rychły upadek szpitala.

Znamy zwycięzców zestawienia

W szóstej edycji „Liderzy Zarządzania” brało udział 296 szpitali w kraju. Kryteriami, którymi się kierowano, były różne wskaźniki dotyczące aktywów, sprzedaży netto i dynamiki przychodów z NFZ.  W kategorii kontraktu z NFZ od 49 do 99 milionów złotych zwyciężył Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy. Trzecie miejsce przypadło Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej. Jak widać, laureaci są świetnym przykładem, że pomimo wielu trudności, znają rozwiązanie na to, jak osiągnąć stabilność finansową oraz dbać o nieustanny rozwój szpitala.