Szpital Powiatowy w Czeladzi prezentuje nowinki technologiczne i modernizacje infrastruktury

Szpital Powiatowy w Czeladzi prezentuje nowinki technologiczne i modernizacje infrastruktury

W ostatnim czasie Szpital Powiatowy w Czeladzi przeszedł istotne zmiany organizacyjne oraz infrastrukturalne, które wpłynęły na poprawę jakości świadczonych tam usług. Dokonano gruntownych remontów kilku oddziałów leczniczych, gdzie zainstalowano nowoczesne wyposażenie. Wyniesiono także na inny poziom efektywność energetyczną budynku, realizując kompleksową termomodernizację. Znaczące przemiany dotknęły również organizacji ruchu na terenie szpitala – wprowadzając unowocześniony system parkowania, bazujący na skanowaniu tablic rejestracyjnych przez wjazdowych pojazdów.

Tytułowy szpital w Czeladzi stał się pionierem w zakresie wykorzystania nowatorskich technologii do optymalizacji zarządzania parkingiem. Wielu użytkowników for internetowych zadawało pytania i wyrażało swoje obawy odnośnie do tego, kto ma uprawnienia do wjazdu na teren szpitala oraz gdzie tam można zaparkować. Wyjaśniamy więc jakie regulacje obecnie obowiązują w tej kwestii.

W szpitalu czeladzkim zastosowany został autonomiczny system parkowania, który działa na zasadzie rozpoznawania tablic rejestracyjnych za pomocą kamer typu LPR (License Plate Recognition).

Jak wyjaśnia Agata Kalafarska-Winkler, rzecznik prasowy PZZOZ w Czeladzi i Będzinie, „do szpitala mogą wjechać pracownicy, pacjenci oraz osoby im towarzyszące. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne pojazdów przy wjeździe i wyjeździe, co skutkuje automatycznym otwarciem szlabanu. W sezonie zimowym konieczne jest jednak upewnienie się, że tablice rejestracyjne są czytelne – zabrudzenia mogą bowiem uniemożliwić prawidłowe działanie systemu.”