Czeladź szykuje się na święta!

Czeladź szykuje się na święta!

W kalendarzu już przywitał nas grudzień, a co za tym idzie, wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Miasto Czeladź jest już gotowe to magiczne  wydarzenie. Obecnie skończyły się już  prace, które miały na celu ozdobienie miasta i jego reprezentatywnych miejsc. Jednak oświetlenie i świąteczne dekoracje, to nie wszystkie przewidziane atrakcje.

Św. Mikołaj — przystanek na trasie

Pomimo tego, że św. Mikołaj przed Wigilią jest wyjątkowo zabiegany, to nie przeszkodzi mu to, żeby odwiedzić naszych mieszkańców i to aż 2 dni! Już dziś można było spotkać się ze św. Mikołajem. Jeśli komuś się to nie udało, to szansa jest również jutro  – 6 grudnia w Parku Kościuszki  będzie tam czekał na wszystkich, którzy chcą się przywitać. Właśnie powstała tam specjalnie przygotowana Wioska Świąteczna. Na mieszkańców w tych dniach czeka mnóstwo atrakcji. Głównym punktem zabawy będzie oczywiście spotkanie ze świętym Mikołajem, ale nie zabraknie także zabaw i animacji, świątecznych warsztatów, stoisk bożonarodzeniowy, mikołajkowego pociągu po ulicach Czeladzi oraz pysznego jedzenia. Miasto zaprasza wszystkich, którzy byli grzeczni w tym roku, zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Wioska św. Mikołaja i ozdoby

Nie może oczywiście w tym okresie zabraknąć pięknych lampek i ozdób świątecznych. Podobnie jak w zeszły roku, na rynku można podziwiać już przystrojoną choinkę oraz ozdobnego, podświetlanego renifera, który ciągnie sanie św. Mikołaja. Jak podkreśla burmistrz miasta, Zbigniew Szaleniec, końcowy efekt dekoracji świątecznych będzie równie mocno, a nawet bardziej świątecznie niż w poprzednich latach.

W tym roku, oprócz ozdób na rynku i drzewach, powstaje Miasto św. Mikołaja w Parku Kościuszki. Jest to inicjatywa, która została zapoczątkowana z myślą o najmłodszych mieszkańcach Czeladzi. Jest to magiczne miejsce, pełen kolorowego oświetlenia i bajkowych postaci. Dla nieco starszych osób to doskonałe miejsce na spotkanie, gdzie można spróbować pyszne jedzenie i napić się grzanego wina.

Warto wybrać się na spacer po mieście oraz odwiedzić Park Kościuszki. Warto już wcześniej rozbudzić w sobie klimat zbliżających się Świąt.