Oddział dziecięcy w powiatowym szpitalu w Czeladzi odmieniony

Oddział dziecięcy w powiatowym szpitalu w Czeladzi odmieniony

22 marca oficjalnie został ponownie uruchomiony oddział dziecięcy, który przechodził gruntowne zmiany. Całość powstała w ramach kolejnego etapu modernizacji całego budynku szpitala. Koszty tego etapu wyniosły 2,5 mln złotych.

Jakie zaszły zmiany?

Oddział, który liczy 15 łóżek, został podzielony na część dla dzieci starszych oraz tych młodszych. Każda z nowych sal wyposażona jest w rozkładane fotele dla opiekunów oraz nowe łazienki. Zastosowano również przeszklone drzwi oraz zwiększono monitoring. Dzięki temu lekarze i pielęgniarki mają cały oddział pod większą kontrolą. Wzmocniono również bezpieczeństwo. Powstała też nowa instalacja gazów medycznych, dlatego obecnie nie nie trzeba więc już korzystać z koncentratorów tlenu i butli.

Sam oddział zapewnia komfortowe warunki pobytu pacjentom oraz ich opiekunom. Dodatkowo w sali dla najmłodszych dzieci stworzono zupełnie oddzielne zaplecze kuchenne. Sama łazienka posiada wanienkę, która pozwala na wykąpanie małych dzieci. Łazienkę wyposażono w wanienkę do pielęgnacji maluchów. Od teraz na oddziale znajduje się również aneks kuchenny dla opiekunów.

Lepsze warunki dla najmłodszych

To bardzo ważna inwestycja w szpitalu, która zupełnie zmienia oblicze starego oddziału. Nowe miejsce  dostosowano dla przebywających tutaj pacjentów. To nie tylko w pełni wyposażony oddział, ale dzięki kolorom na ścianie, najmłodsi mogą, choć w małym stopniu umilić sobie pobyt w szpitalu. Jest to bardzo ważne, ponieważ rocznie na oddziale leczonych jest około 800 pacjentów. Zazwyczaj są to dzieci od pierwszego do 18 rok życia. Głównie trafiają tutaj w wyniku zakażenia dróg oddechowych, przewodu pokarmowego. Trafiają również pacjenci w przypadku nagłych zachorowaniach oraz zaostrzeniach różnych chorób przewlekłych. W ramach modernizacji oddział ten zyskał również całkiem nowy sprzęt, m.in:. gastrolyzer i wideolaryngoskop. Cały oddział wspiera również doświadczony personel medyczny i wybitnie specjaliści.