Polityk z Sosnowca pomoże 5-letniej Ani z Krakowa w walce z guzem mózgu

Polityk z Sosnowca pomoże 5-letniej Ani z Krakowa w walce z guzem mózgu

Dzięki zaangażowaniu nowo wybranego posła z Sosnowca, zbiórka funduszy na leczenie 5-letniej Ani z Krakowa zdobyła ogromny impet. Słowo „impet” to delikatne określenie tego, co właściwie się wydarzyło. Zbiórka na rzecz leczenia dziewczynki dosłownie eksplodowała. W wyniku apelu posła Łukasza Litewki, w ciągu kilku godzin zebrano ponad MILION złotych. „To coś niespotykanego, mimo że sporo czasu spędzam przeglądając internet” – skomentował poseł.

Ania jest 5-letnią dziewczynką z Krakowa. Do niedawna była pełna życia, biegała, śmiała się i cieszyła każdą chwilą ze swoimi rówieśnikami. Uwielbiała tańczyć i rysować. Niestety, jej życie zmieniło się dramatycznie, kiedy dowiedziała się o nieoperacyjnym i agresywnym guzie mózgu, zwanym glejakiem. Pomimo poddania się radioterapii i 30 sesji naświetlań, kontrolny rezonans magnetyczny pokazał, że nowotwór nie ustępuje.

Dotychczas dostępne metody leczenia w Polsce nie dają żadnej nadziei na poprawę. Obecnie Ania znajduje się pod opieką hospicjum domowego. „Pozostała nam tylko opieka paliatywna” – piszą zrozpaczeni rodzice małej dziewczynki. Jednak dodają, że leczenie za granicą to ich jedyna nadzieja – zarówno Szwajcaria, jak i Stany Zjednoczone oferują konsultacje medyczne, które mogą otworzyć drogę do leczenia poza Polską. Szacowany koszt takiego leczenia to co najmniej 200 tys. dolarów! Dlatego zdecydowali się rozpocząć zbiórkę pieniędzy… To gigantyczna kwota, ale też jedyna szansa na uratowanie życia Ani.