Zawody Rummikuba już w styczniu!

Zawody Rummikuba już w styczniu!

Początek roku Czeladź rozpocznie Noworocznym Turniejem Rummikuba. To niebywała okazja do doskonałej zabawy dla wszystkich chętnych. Warto pamiętać, że takie gry łączą pokolenia.

Styczeń miesiącem Rummikuba

5 stycznia 2022 roku o godzinie 17:00 w Kamienicy Konarzewskich przy ulicy Rynek 22 rusza Turniej Rummikuba, w którym wezmą udział osoby pełnoletnie, ale także dzieci. Jednak to nie koniec atrakcji w pierwszym miesiącu Nowego Roku. Miasto przygotowuje się do Czeladzkiej Ligi Rummikuba. To wydarzenie odbędzie się już 13 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2, która mieści się przy ulicy Szkolnej 6. Tam również nie zabraknie emocji. Niespełna tydzień później, 18 stycznia o godzinie 17:00, seniorzy wezmą udział w Pierwszych Mistrzostwach Czeladzi Seniorów. Wszystkie chętne osoby po 50. roku życia są zachęcane do spróbowania swoich sił, bo Rummikub to gra dla wszystkich, bez względu na wiek. Wydarzenie odbędzie się w Kamienicy Konarzewskich.

Jak grać w Rummikub?

Rummikub to idealna gra do spróbowania w towarzystwie. Celem gry jest pozbycie się wszystkich posiadanych kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Zazwyczaj grę rozpoczyna osoba, która jest najmłodsza wiekiem. Rozgrywkę rozpoczynamy z 14 kostkami i dążymy do ułożenia trzech lub czterech kostek, które mają ten sam numer, ale inny kolor oraz serii, czyli numerów następujących bezpośrednio po sobie. Aby zacząć pozbywać się kostek, trzeba posiadać układy, które dają sumę o minimalnej wartości 30 punktów. Zasady nie są skomplikowane, ale gra wymaga myślenia. Na ruch przypada zazwyczaj 40 sekund. Jednak na początku rozgrywki możemy zmodyfikować te zasady np. dać więcej czasu na zastanowienie się. Gra świetnie buduje relacje towarzyskie i pozwala popracować nad koncentracją oraz polepszyć swoje strategiczne umiejętności. Dzieci oraz osoby dorosłe, które chcą dowiedzieć się więcej o samej grze, mogą w każdy wtorek o godzinie 17:00 w Kamienicy Konarzewskich, dołączyć do dedykowanych zajęć.