Za kierownicą BMW pod wpływem narkotyków

Za kierownicą BMW pod wpływem narkotyków

Mieszkaniec Czeladzi, który jechał samochodem marki BMW, został zatrzymany do rutynowej kontroli. W jej trakcie został poddany testom na obecność alkoholu i narkotyków. Te dały wyniki pozytywny.

Policjanci ruchu drogowego z Będzina patrolowali ulice Czeladzi. Akurat znajdowali się na ulicy Betonowej. Do kontroli postanowili zatrzymać kierujące samochodem BMW. Kierowca od początku zachowywał się dość nerwowo, co wzbudziło w policjantach pewne przeczucia. W pierwszej kolejności mężczyznę sprawdzono alkomatem. W jego krwi znajdowało się 0,5 promila. Jest to, w świetle polskiego prawa, przewinienie.

Policjanci zdecydowali się wykonać także testy na obecność narkotyków. Te wykazały, iż we krwi mężczyzny znajdują się środki odurzające. Oznacza to, że mężczyzna prowadził auto, gdy jednocześnie był pod wpływem dwóch, różnych substancji odurzających, w tym nielegalnych.
Co więcej, najwyraźniej to nie pierwsze, drogowe, poważne wykroczenie 21-latka z Czeladzi. Ma już wydany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na chwilę obecną mężczyzna przebywa w areszcie. O jego dalszym losie, jak również wymiarze kary zadecyduje są. Najwyższy, przewidywany wymiar kary w obliczu jego przewinień to 5 lat pozbawienia wolności.