Wyjątkowy koncert muzyczny – barwy Muzyki w Czeladzi

Wyjątkowy koncert muzyczny – barwy Muzyki w Czeladzi

Już w najbliższą niedzielę, 8 maja o godzinie 17:00 odbędzie się wyjątkowy koncert pod tytułem – Barwy muzyki. Cała impreza powstała z inicjatywny uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Występ odbędzie w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi, przy ulicy Dehnelów 45. Wejście na koncert jest darmowe. Całą imprezę poprowadzi Tomasz Pernal.

Jak przedstawia się program wydarzenia? 

Usłyszymy między innymi: 

G.F. Haendel – Sonata g-moll, cz. I i III w wykonaniu Gabrieli Gęborek. Całość będzie zagrana za pomocą instrumentu obój. Akompaniować będzi mgr Adam Dobrowolski. 

Usłyszymy także F.A. Hoffmeister – Koncert D-dur na altówkę cz. I w wykonaniu Weroniki Wołek. Instrumentem przewodnim będzie altówka, a akompaniować będzie dr Michał Sadzikowski.

Nie zabraknie także utworu B. Dvarionas – Temat z wariacjami a-moll na fagot i fortepian, który wykon za pomocą fagot. Akompaniować będzie mgr Adam Dobrowolski.

W niedzielę usłyszymy także utwór G. Cassado –  Requiebros w wykonaniu Oliwiera Wojskiego na wiolonczeli.  Akompaniować będzie dr Michał Sadzikowski. 

Utwór 16 kaprys N. Paganiniego oraz M. Bruch – I cz. Koncertu Skrzypcowego wykona Zuzanna Cyba na skrzypcach, pod czujnym okiem dr Michała Sadzikowskiego.

Przybyli na koncert usłyszą także C. Reinecke – Ballade op. 288. Wykonawcą utworu będzie Agata Kiełtyka. Całość zagrana będzie na  flecie, akompaniować będzie  mgr Adam Dobrowolski.

Usłyszymy także utwór S. Koniajew – „Scherzo” oraz A. Vivaldi – „Zima” w wykonaniu Wojciecha Woźniaka na akordeonie. 

Wyjątkowy skład muzyczny

W niedzielę usłyszymy także utwór Let us brake bread together” – Gospel o Yesterday – The Beatles w wykonaniu Trio Dęte Drewniane. W skład trio wchodzą Małgorzata Szymik, która zagra na flecie, Oliwia Rogóż z instrumentem obój oraz Angelika Mucha wraz z klarnetem. 

Ostatni utwór to kompozycja J. Haydn – Kwartet d-moll op. 42 cz. I Andante ed innocentemente, wykonana przez Kwartet Smyczkowy. W jego skład wchodzą Zuzanna Cyba – I skrzypce, Antonina Wiktorowicz – II skrzypce, Jakub Gajda – altówka oraz Emilia Palka – wiolonczela.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!