Prowadził agencję towarzyską w Czeladzi

Prowadził agencję towarzyską w Czeladzi

45-latek z Sosnowca kilka lat temu został skazany za prowadzenie agencji towarzyskiej w Czeladzi. Po odsiedzeniu wyroku policjanci postanowili zbadać, czym obecnie zajmuje się mężczyzna. Jak się okazało… znów wróciła do poprzedniego interesu. Mężczyzna uruchomił poprzedni biznes, dokładnie z tą samą wspólniczką. W sutenerstwo wciągnęli jeszcze jedną osobę. 

Wyjątkowa intuicja śledczych

Jak się okazało, to śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mieli na nowo rozpracować całą grupę. Udało się zatrzymać trzy osoby, które odpowiedzialne są za prowadzenie agencji towarzyskiej. Od samego początku kryminalni podejrzewali, że 45-letni mieszkaniec Sosnowca, ponownie zajmuje się tym interesem. Mężczyzna wyszedł na wolność w grudniu  2020 roku. Odbywał karę za po odbyciu kary za prowadzenie na terenie Czeladzi agencji towarzyskiej. Doszło do zatrzymania 45-latka, 55-letniej kobiey, jego wspólniczki oraz 45-letniej kobiety, która miała do nich dołączyć. Każda z tych osób czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Zatrzymanie w agencji towarzyskiej i nowe zarzuty

Wydział Kryminalny zatrzymał mężczyznę i 45-letnią kobietę właśnie w agencji towarzyskiej w Czeladzi. Drugą z kobiet zatrzymano w domu, w powiecie będzińskim. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Jak udało się ustalić, usłyszeli już zarzuty udziału w grupie przestępczej i czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Za takie przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia. Dodatków mężczyzna, jak i 55-letnia kobieta usłyszeli zarzuty kierowania grupą przestępczą. Grozi im za to do 10 lat więzienia. Oboje odpowiedzą na zasadzie recydywy, w związku z tym, że ponownie wrócili do tego samego interesu, co kilka lat temu. Pobyt w więzieniu nie nauczył ich, co widać po ich ponownym otwarciu seksbiznesu. Decyzją sądu aresztowano ich tymczasowo.