Wyjątkowa wystawa pod tytułem 10 głosów malarstwa 

Wyjątkowa wystawa pod tytułem 10 głosów malarstwa 

24 czerwca odbył się wernisaż, na którym pojawili się poznańscy artyści. Wydarzenie odbyło się o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia. Również od tego dnia można podziwiać  zbiorową wystawę, pod tytułem 10 głosów malarstwa. 

Wyjątkowa wystawa 

Wernisaż rozpoczął wystawę, która potrwa do 14 sierpnia 2022 roku.  Do wybrania się na wystawę zaprasza prof. Grzegorz Ratajczyk – pomysłodawca przedsięwzięcia, malarz, grafik i rysownik, prowadzący Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. To właśnie on postanowił zaprosić do wspólnej wystawy malarzy, którzy na co dzień związani są właśnie z tą uczelnią. W Czeladzi na wystawie zobaczymy prace takich artystów jak: Marianna Grabowska, Wojciech Gorączniak, Rafał Labijak, Andrzej Leśnik, Jerzy Łuczak, Janusz Moraczewski, Mateusz Pietrowski, Grzegorz Ratajczyk, Sylwia Sosnowska, Janusz Stankowski, Andrzej Zdanowicz.

Jakie prace znajdziemy na wystawie?

Jak podkreśla prof. Grzegorz Ratajczyk, cała wystawa to prawdziwe  przedsięwzięcie bliskich mu osób, malarzy, z którymi współpracuje do dziś. Podczas wyboru malarzy, profesorowi zależało na tym, by uszanować każdego z zaprezentowanych malarzy. Profesor chciał również zachować indywidualność malarza w poszanowaniu każdej osoby jako takiej. Tytuł wystawy, czyli 10 głosów malarstwa to analogia do orkiestry symfonicznej. Każdy dźwięk ma swoją wagę, brzmienie, a nawet najmniejszy szept ma swoje znaczenie, którego głos waży, a brzmienie, istnieje tylko we wspólnocie różnych odmiennych dźwięków. Jak dodaje, całość wystawy miała odzwierciedlać pragnienie odmienności.