Dni Czeladzi 2022 – wyjątkowa impreza w naszym mieście

Dni Czeladzi 2022 – wyjątkowa impreza w naszym mieście

Tegoroczna impreza pod tytułem Dni Czeladzi była wyjątkowa. Po dwóch latach przerwy wydarzenie wróciło ze zdwojoną siłą. Nie dość, że nie ma żadnych ograniczeń związanych z ostrzeżeniami, to całość wydarzenia odbyła się w odnowionym amfiteatrze w Parku Grabek. Pogoda dopisała, a mieszkańcy przez długi czas świętowali i spędzali miło czas. Sprawdzamy, co działo się w imprezowy weekend.

18 czerwca – pierwszy dzień imprezy

W sobotę świętowanie rozpoczęło się od występu kabaretu Chyba. Po chwili rozrywki w żartobliwym klimacie, na scenie pojawił się zespół Punched Orange. To młody śląsko-zagłębiowski team, który na co dzień gra muzykę hard rocka, metalu oraz punk. W tym dniu Wystąpił również pochodzący z Belgii wokalista i multiinstrumentalista Danzel. Przez większość osób postać ta jest kojarzona z dużych imprez muzycznych w Polsce. Tego dnia nie zabrakło jego hitów takich jak: Pump it up oraz Jump. Gwiazdą wieczoru był zespół Ich Troje. Mieszkańcy miasta i nie tylko  wspólnie bawili się do utworów śpiewanych przez Michała Wiśniewskiego. 

19 czerwca – drugi dzień imprezy

W niedzielę jako pierwsi  na scenie pojawili się laureaci organizowanego przez Kopalnię Kultury i Miasto Czeladź konkursu  pod tytułem Czeladzkie Talenty. Był to czas, gdzie młodzi mieszkańcy zaprezentowali swoje muzyczne, taneczne i plastyczne zdolności. Laureaci konkursu odebrali także zasłużone nagrody. Później na scenie pojawiły się dwa zespoły KBK i Brak. Zespoły tworzone są przez uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Po muzycznych występach przyszedł czas na dzienną dawkę dobrego humoru. Na scenie zagościł kabaret Rak, czyli Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Na scenie tego dnia zobaczyliśmy również Strachy na Lachy zespół T.Love z Muńkiem Staszczykiem.  W niedzielę odbył się również turniej siatkówki. 

Partnerzy imprezy

Partnerzy i sponsorzy Dni Czeladzi 2022: MOSiR Czeladź, MZGK Czeladź, MOPS Czeladź, Czeladzkie Wodociągi, Kopalnia Kultury, DJ Sytam, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Hotel Szafran, Taxi Zagłębie, Helios Sosnowiec, Calypso Fitness Club Czeladź.