Wspaniała inicjatywa klubu sportowego z Czeladzi

Wspaniała inicjatywa klubu sportowego z Czeladzi

Piłkarze czeladzkiego klubu piłkarskiego – Górnik Piaski, postanowili nie tylko sprawić przyjemność kibicom poprzez swoją grę. Pragną również wspomóc naturę, a także przyszłe pokolenia. Każda wygrana zespołu to nie tylko punkty w klasie A, ale również jedno drzewo więcej przy ulicy Zwycięskiej. Drugi miejscem, gdzie pojawią się drzewa po wygranych meczach jest skwer w dzielnicy Piaski.

Klub zawsze związany był z czynem społecznym

Klub z Czeladzi pragnie kultywować swoją historię. Nie tylko sam sport jest ważny, ale również pomoc miastu i lokalnej społeczności. Dlatego postanowił za każdy wygrany mecz posadzić drzewo we wspomnianych miejscach. Władzie miasta przywiązują dużo uwagi do terenów zielonych, jak również ilości drzew i krzewów w mieście oraz wokół niego. Od 2016 roku przybyło 4,5 tysiąca nowych drzew oraz 1,5 tysiąca krzewów. Tym bardziej inicjatywa, z którą wyszli piłkarze wraz z zarządem klubu pięknie wpisuje się w ideę miasta, które pielęgnuje naturę.

Wszyscy tym bardziej trzymamy kciuki

Gra toczy się teraz nie tylko o punkty i miejsce w tabeli. Każda wygrana to kolejne drzewo. Dlatego mieszkańcy tym bardziej trzymają kciuki za piłkarzy. Wierzą, że dzięki swoim umiejętnością zasadzą na ulicy Zwycięskiej i skwerze wiele drzew. Można na bieżąco śledzić informacje na temat kolejnych spotkań drużyny. W tym roku spotkania A-klasy wystartowały 15 sierpnia. W pierwszym spotkaniu kolejki czeladzki zespół zmierzył się z Iskrą Psary. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem czeladzkiego klubu w pięknym stylu. Przeciwnicy zostali rozgromieni w pięknym stylu, a końcowy wynik to 7:1. Życzymy zespołowi Górnik Piaski jak najwięcej takich spotkań.