Sztywny Pal Azji zagra w Czeladzi

Sztywny Pal Azji zagra w Czeladzi

Na koncert serdecznie zaprasza Kopalnia Kultury z Czeladzi. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, wiąże się także z 35-leciem zespołu. Dla wielu fanów muzyki rockowej, wiele z utworów Sztywnego Palu Azji należy do absolutnej klasyki. Koncert odbywa się 22 października. Start o godzinie 18. Bilety dostępne są w cenie: 55 zł – przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu. Można je zakupić w kasie Kopalni Kultury lub poprzez link https://kkc.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=55

Historia zespołu

Zespół powstał na przełomie lat 85/86. Jak wiadomo, był to czas bardzo burzliwy w polskiej historii, co niejednokrotnie miało swój wyraz także w kulturze. Zespół początkowo grywał na Deptakach w Trójmieście. Właśnie w trakcie wakacyjnych podróży po tamtejszych miastach, powstały pierwsze, dobrze wszystkim znane utwory, takie jak: „Wieża radości, wieża samotności” czy „Europa i Azja”.

Już w 1986 zespół miał możliwość wystąpić na festiwalu w Jarocinie. Wtedy zagrał 6 utworów, które miał w repertuarze. W głosowaniu publiczności zajął drugie miejsce. Z pewnością był to wspaniały ale i ważny moment dla muzyków.

Tak spore zainteresowanie publiczności, a przede wszystkim zachwyt utworami sprawił, iż zespół nie tylko zaczął koncertować, ale również komponować kolejne utwory.

Zmiany w zespole

Na przestrzeni tych 35 lat, w zespole było wiele zmian. Jedni muzycy odchodzili, pojawiali się nowi. Obecnie jednak, w wielu przypadkach po kilkuletniej przerwie, w dużej mierze zespół składa się ponownie z oryginalnych członków. Cieszy to tym bardziej, iż z pewnością utwory, które sami komponowali i dla nich mają historię o wiele szerszą i głębszą, niż tylko to, co prezentowane jest na scenie, sprawią, iż koncerty tego zespołu na długi czas zapadają w pamięci.

Przede wszystkim jednak jest to zespół, który łączy pokolenia. Wiele z utworów jest po prostu ponadczasowych. Zarówno pod względem rockowego brzmienia, jak też w sferze lirycznej. Dlatego wydarzenie to dedykowane osobom starszym, jak też i młodszym, które chcą, być może, oderwać się na moment od rzeczywistość i przenieść w muzyczną podróż.