Wodny plac zabaw został Czeladzkim „Skarbem Metropolii”

Wodny plac zabaw został Czeladzkim „Skarbem Metropolii”

Jakiś czas temu w Radio Piekary ogłoszono plebiscyt na najlepszy wodny plac zabaw w województwie śląskim. Miło nam poinformować, że plebiscyt wygrał wodny plac zabaw na terenie Parku Grabek, który znajduje się przy ulicy Legionów 119.

Na czym polegał konkurs?

W najnowszej edycji plebiscytu, który nosi nazwę Skarby Metropolii, udział wzięło łącznie dziewięć obiektów z terenu Katowic, Bytomia, Piekar Śląskich, Będzina, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Tychów, Tarnowskich Gór i Czeladzi. Był to plebiscyt internetowy. Internauci głosowali za pomocą reakcji Super i Lubię to.

Czeladź górą!

Najwięcej głosów otrzymał czeladzki wodny plac zabaw! Obiekt otrzymał 276 pozytywnych reakcji. Na drugim miejscu, z liczbą głosów 107 znalazł się plac zabaw w Piekarach Śląskich. Trzecie miejsce zyskał plac wodny na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Siemianowicach Śląskich. Obiekt ten uzyskał 65 punktów. Jak można zauważyć wodny plac zabaw zyska duża przewagę nad pozostałymi obiektami. Świadczy to o jego wyjątkowych cechach estetycznych i funkcjonalnych.

Dumny burmistrz

Jak podkreśla burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec, w Czeladzi buduje się albo remontuje wszystko to co najlepsze, najbardziej funkcjonalne i ładne.  Nowy basen, a na nim wodny plac zabaw taki właśnie jest, to nic dziwnego, że w głosowaniu Radia Piekary zdobył tak duża liczbę głosów. Burmistrz podkreślił, że brawa należą się  przede wszystkim projektantom. Zbigniew Szaleniec dodał także, że na początku sierpnia swoją wizytę zapowiedziała kilkuosobowa komisja ogólnopolskiego konkursu, który nosi nazwę Modernizacja Roku 2022. Basen w Braku Grabek został właśnie zgłoszony do tego konkursu. Miejmy nadzieję, że i w tej rywalizacji z podobnymi obiektami w całej Polsce, nasz basen odniesie sukces.

Dziękujemy wszystkim internautom za oddane głosy i zapraszamy. Jest to dowód na to, że warto odwiedzić Park Grabek i skorzystać z wodnych atrakcji.