Trzecia edycja charytatywnej gali WIP w Czeladzi dla wsparcia młodych talentów

Trzecia edycja charytatywnej gali WIP w Czeladzi dla wsparcia młodych talentów

Przygotowania do kolejnej, trzeciej już edycji charytatywnej gali WIP nabierają tempa. Wydarzenie to odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 października 2023 roku, w Czeladzi. Wyróżniającą cechą tej federacji sportowej jest to, że zyski zebrane podczas gali są przeznaczane na cele dobroczynne, co doskonale odzwierciedla ich motto „Walcz i Pomagaj”.

Fundusze zgromadzone podczas pierwszej edycji gali zostały przekazane na rozwijanie niezwykłego talentu młodego Tysona Kwiatkowskiego z Leszna. Ten utalentowany uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej może poszczycić się kolekcją 70 medali. Pierwsza gala WIP umożliwiła zgromadzenie środków na jego wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Ale to nie koniec dobrych wieści. Młody sportowiec, który rozpoczął swoją przygodę z sztukami walki w wieku zaledwie 4,5 roku, zdobył tam tytuł mistrza świata – WORLD Champion Pan Kids 2023! To wspaniałe osiągnięcie dowodzi, że inwestycja w jego rozwój była strzałem w dziesiątkę. Za zapisanie Tysona na treningi sztuk walki odpowiedzialny był jego ojciec, Denis, który sam w młodości trenował te dyscypliny.

Obecnie Tyson Kwiatkowski szlifuje swoje umiejętności trenując BJJ (Brazilian Jiu-Jitsu) w Porrada Fight Gym w Lesznie pod okiem Artura Szymańskiego i Daniela Dudziaka. Dodatkowo, młody zawodnik próbuje swoich sił w muay thai, czyli tajskim boksie, gdzie treningi odbywa w Alcateia Fight Club pod superwizją Jakuba Kamieniarza.