Trwa rozbudowa centrum logistycznego SPAR

Trwa rozbudowa centrum logistycznego SPAR

Sieć SPAR rozbudowuje się. Centrum logistyczne firmy powiększy się w 2022 roku o ponad 11 tys. mkw. Według planu oddanie ma nastąpić w III kwartale br.

Nowy obiekt będzie ponad dwa razy większy

Na ten moment SPAR posiada trzy magazyny. Jeden z nich znajduje się w Czeladzi. Misją firmy na najbliższy czas jest zdecydowana rozbudowa logistyki we wszystkich lokalizacjach. Powiększenie centrum logistycznego na pewno to ułatwi. SPAR przymierza się do rozbudowy magazynu. Jak potwierdzają przedstawiciele MLP Group. S.A., nowa powierzchnia magazynowa może powstać nawet w 7 miesięcy. Istniejące obiekty, są zawsze dopasowane do wymagań klientów. W przypadku branży sprzedaży detalicznej liczy się przede wszystkim wysoka jakość obiektów magazynowych, lokalizacja i dobra infrastruktura. Zastosowanie różnego rodzaju innowacji w magazynach polepsza ogólną jakość świadczonych usług. Firma SPAR zdecydowała się na zwiększenie zajmowanej powierzchni o 11,2 tys. mkw. Za nieco ponad pół roku będzie posiadać w Czeladzi powierzchnię 20 tys. mkw. Obecnie wykorzystano 8,8 tys. mkw. W rozbudowie pomagać będzie m.in. firma JLL, która świadczy kompleksowe usługi na rynku nieruchomości.

Doskonała lokalizacja

Park przemysłowy w Czeladzi to bardzo dogodna lokalizacja dla mieszkańców. Znajduje się w sąsiedztwie głównych dróg  — autostrady A4, drogi ekspresowej S1 oraz S86, blisko portu lotniczego oraz centrum miasta. Jego dynamiczny rozwój sprawia, że jest atrakcyjny w oczach najemców, klientów, a także pracowników. Przy MLP znajduje się przystanek autobusowy, który zapewnia dobrą komunikację. Holenderska grupa SPAR powstała w 1932 roku i jest obecna na wielu rynkach. Działa m.in. w Irlandii, Anglii, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, a także w kilku krajach w Afryce. W Polsce SPAR rozpoczął działalność w 1996 roku. W październiku 2019 roku SPAR wykupił znaczną część udziałów upadającej sieci sklepów Piotr i Paweł. Firma zatrudnia ponad 370 tys. pracowników.

Jeden komentarz o “Trwa rozbudowa centrum logistycznego SPAR

Dodaj komentarz