Dawna kopalnia Saturn zyskuje nowe oblicze. Co pojawi się na jej miejscu?

Dawna kopalnia Saturn zyskuje nowe oblicze. Co pojawi się na jej miejscu?

Pojawiła się dobra informacja dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Skułach. Gmina Żabia Wola podjęła czwartą próbę związaną z przetargiem na modernizację szkoły. Jakie są szanse na szybkie znalezienie wykonawcy?

Szansa na polepszenie warunków uczenia

Już od dawna mówi się m.in. o zbudowaniu zupełnie nowej sali gimnastycznej oraz nowym skrzydle Szkoły Podstawowej w Skułach. Niestety poprzednie postępowania pokazały, że sprawa może nie być tak prosta, jak pierwotnie zakładano. W grę ma wchodzić mało atrakcyjna kwota za wykonanie zadania. Włodarze zakładają, że inwestycja zostanie zrealizowana za blisko 9 mln zł. To jednak zdecydowanie mniejsza cena, aniżeli wynikająca z ofert potencjalnych wykonawców w poprzednich przetargach. Zainteresowanie było wysokie, jednak firmy proponowały kwoty rzędu 12 mln zł i więcej, co nie spotkało się z przychylnością urzędników. Gmina jednak nie poddaje się i właśnie rozpoczyna czwartą już próbę podpisania umowy z przyszłym wykonawcą, który podejmie się wykonania zadania. Problemem może być jednak skrócenie terminu realizacji zamówienia w porównaniu z poprzednimi konkursami — ten został jednak przyspieszony z 19 na 14 miesięcy.

Modernizacji ulegnie także obecna część budynku

Obecna sala sportowa przestała już wystarczać uczniom. Ma 61 mkw. powierzchni i 3 metry wysokości. Nowa sala ma mieć 330 mkw. powierzchni i aż 8 metrów wysokości. Pojawić ma się również zaplecze higieniczno-sanitarne oraz magazyn. Natomiast nowa część budynku dopasuje się do obecnej formy obiektu szkoły. Powierzchnia użytkowa szkoły powiększy się  z 695 mkw. do aż 2160 mkw. Zmianę przejdzie także istniejąca część. Okna i drzwi zostaną wymienione, drewniany dach zdemontowany, a strop dodatkowo docieplony. Modernizacji ulegnie instalacja centralnej wody użytkowej oraz pojawi się pompa ciepła. Kolejne podejście do przetargu to nadzieja, że wkrótce prace będą mogły się rozpocząć. 

Jeden komentarz o “Dawna kopalnia Saturn zyskuje nowe oblicze. Co pojawi się na jej miejscu?

Dodaj komentarz