Ranking burmistrzów — czeladzki włodarz wysoko rankingu

Ranking burmistrzów — czeladzki włodarz wysoko rankingu

Znamy już wyniki rankingu najbardziej wpływowych samorządowców internecie w 2021 roku. Weryfikacji poddano 142 profile burmistrzów aktywnych w mediach społecznościowych. Kto zajął najwyższe pozycje?

Sukces burmistrza Czeladzi

Wg autorów rankingu profile burmistrzów w Polsce są bardzo chętnie odwiedzane przez lokalną społeczność i są jednym z głównych źródeł informacji związanych z tym, co dzieje się w mieście. Na szczególną uwagę zasługuje fakt budowania interaktywnej komunikacji z mieszkańcami, a jest obecnie bardzo ważnym elementem. Jak dowiadujemy się z opublikowanego rankingu, na liście znalazł się burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec. W zestawieniu uzyskał on bardzo wysoką pozycję. Zbigniew Szaleniec uplasował tuż za podium, na miejscu czwartym. Burmistrz Czeladzi intensywnie zarządzał swoim profilem w internecie w roku 2021 roku, a to przełożyło się na sukces, którego pozazdrościć może niejeden włodarz w Polsce.

Imponujące statystyki za 2021 rok

Ze szczegółowej analizy dowiadujemy się, że istnieje kryterium, które pozwala ocenić, jak dobrze zarządzany jest profil w mediach społecznościowych. Chodzi o pewne minimum zakładające udostępnianie około 500 publikacji rocznie, co przekłada się na średnią dzienną na poziomie 1,37 postów. Jeśli chodzi o burmistrza Zbigniewa Szaleńca, to w 2021 roku na jego profilu ukazało się więcej niż 470 różnych treści przy 8162 obserwujących. Tak aktywna działalność w sieci pozwoliła mu na zajęcia bardzo wysokiego miejsca w rankingu.

Kto wygrał ranking?

Oprócz burmistrza Czeladzi przyznano jeszcze 9 miejsc pozostałym włodarzom z Polski. Pierwsze miejsce przypadło Tomaszowi Szczerbie, burmistrzowi Wojkowic, któremu serdecznie gratulował Zbigniew Szaleniec. Drugie miejsce zajął Emilian Bera, burmistrz Jawora, a trzecie burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Ranking ten pokazuje wagę interakcji z mieszkańcami, którzy m.in. przysłużyli się do odniesienia wielkiego sukcesu przez burmistrzów.