Tragiczny wypadek w Sosnowcu: 61-letni motocyklista stracił życie na skrzyżowaniu

Tragiczny wypadek w Sosnowcu: 61-letni motocyklista stracił życie na skrzyżowaniu

W Sosnowcu, na skrzyżowaniu ulic Okólnej i Grota-Roweckiego, 22 czerwca 2024 roku, w sobotę o godzinie 8.00 doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zdarzenia życie stracił 61-letni kierowca motocykla. Jak podaje lokalna policja, do wypadku doszło z powodu niezastosowania się do zasady pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem marki renault.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce rano, około godziny 8.00. Ofiarą wypadku stał się 61-letni motocyklista, jadący na maszynie marki Honda, który miał nieszczęście znaleźć się na drodze renault, którego kierowca nie ustąpił mu pierwszeństwa. Policja Śląska zapewnia, że całe zdarzenie jest intensywnie badane pod kątem wszystkich okoliczności, które do niego doprowadziły.

Na tym etapie śledztwa nie ujawniono więcej szczegółów dotyczących tragedii. Policjanci z Sosnowca pod nadzorem prokuratora dokładnie analizują przebieg zdarzenia. Wstępne ustalenia świadczą o tym, że kierujący renault, wyjeżdżając z ulicy Okólnej, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu.

Władze policyjne apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność i odpowiedzialność za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach powinno być priorytetem dla każdego z nas.