Trzecia edycja Biegu z Gwiazdami i Marszu Nordic Walking w Będzinie – 2024

Trzecia edycja Biegu z Gwiazdami i Marszu Nordic Walking w Będzinie – 2024

W naszej pięknej miejscowości, Będzinie, już po raz trzeci odbędą się nocne zawody sportowe: Bieg z Gwiazdami oraz marsz Nordic Walking. Tegoroczna edycja odbędzie się 21 czerwca, a konkurencje startują o godzinie 21:00. Z tej wyjątkowej okazji zaproszenie kierujemy do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu.

Start oraz meta tego niecodziennego wydarzenia znajdują się na Miejskiej Plaży. Uczestnicy, zarówno biegacze, jak i zwolennicy chodzenia z kijkami, będą musieli pokonać trasę o długości około 7 kilometrów. Trasa biegnie malowniczymi Bulwarami Czarnej Przemszy, obok takich punktów jak zamek, Będzin Arena oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Meta znajduje się na ulicy Krasickiego.

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. W tegorocznym wydarzeniu pod gwiazdami spodziewamy się udziału około 300 entuzjastów sportu – 200 biegaczy i 100 miłośników nordic walking.

Opłata wpisowa do zawodów wynosi 60 złotych, a w dniu wydarzenia koszt wzrasta do 80 zł. W cenie zawarte jest zestaw powitalny, który obejmuje między innymi ciepły posiłek oraz pamiątkowy gadżet. Ze względu na bezpieczeństwo, wszystkim uczestnikom zalecamy brać udział w zawodach z własnymi czołówkami.

Zawody są podzielone na kategorie – mężczyźni i kobiety, zarówno dla biegu, jak i nordic walking. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni czekami, a dodatkowo, wśród wszystkich uczestników przewidziane są losowania nagród rzeczowych.