Ruch to zdrowie, drogi Seniorze

Ruch to zdrowie, drogi Seniorze

Już niebawem ruszają cykliczne zajęcia dla wszystkich seniorów z Czeladzi. Ich prowadzący – Bartosz Brela, który jest instruktorem fitness, jak również zawodowym tancerzem, wraz z seniorami będzie wykonywał ćwiczenia wzmacniające, jak również te na poprawę koordynacji ruchowej i oddechowej.

Przygotowanych jest wiele zestawów ćwiczeń, dostosowanych do odbiorców tego warsztatu. Jednym z celów organizacji aktywnych spotkań, jest eliminacja dolegliwości, które tak naprawdę mogą pojawić się w każdym wieku, a ich główną przyczyną jest brak ruchu.

Fit Senior w Czeladzi

Ćwiczenia nastawione na poprawę koordynacji i ogólne wzmocnienie ciała. Nie oznacza to, iż są one intensywne i bardzo wymagające. Dzięki swojemu doświadczeniu, jak też głębokiej wiedzy, instruktor przygotował takie zestawy, by były łatwe, ale nie za bardzo, a jednocześnie angażowały różne partie mięśni, co przekłada się na lepsze efekty, jeśli chodzi o ćwiczenia.

Warsztaty będą odbywać się we wtorki, w CUSiAL „Saturn”, którzy mieści się przy ul. A Biedermanna 2, Czeladź. Najbliższe zajęcia startują o godzinie 9.00, 12-go października. Osoby zainteresowane prosi się o zabranie ze sobą wody oraz ręcznika. Zapisów można dokonać pod numerami (32) 763-79-76 lub (32) 763-79-83, w Wydziale Edukacji i Polityki Społecznej.

Z pewnością inicjatywa ta jest bardzo ważna. Niestety, ale wiele osób w wieku seniorskim uważa, że na ćwiczenia już za późno. Inni sądzą, że nie są one pomocne albo po prostu, że „już nie wypada”. Nic bardziej mylnego. Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku. W szczególności, jeśli ćwiczenia wykonuje się pod okiem profesjonalnego instruktora, który zawsze służy pomocą, jak też radą. Dla Seniorów może to być świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, jak też szansa na redukcję, a nawet pozbycie się niektórych dolegliwości.