Rozwój sektora mieszkaniowego w Czeladzi: plany na budowę ponad 350 mieszkań

Rozwój sektora mieszkaniowego w Czeladzi: plany na budowę ponad 350 mieszkań

Czeladź, miasto o silnych tradycjach górniczych, wkracza w nową erę swojego rozwoju. Właśnie rozpoczęto pierwszą fazę ambitnej inwestycji, która przewiduje budowę ponad 350 nowych lokali mieszkalnych. Obecnie prace skupiają się w okolicach ul. Hallera, gdzie powstaje nowa obwodnica osiedla Piłsudskiego.

Inwestycja ta to jednak dopiero początek. Samorząd Czeladzi pozyskał bowiem kolejne środki na realizację drugiego etapu tego przedsięwzięcia. To aż ponad 70 milionów złotych z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), przeznaczonych na wsparcie budownictwa komunalnego.

Trzeci segment tej wielkoskalowej operacji zakłada utworzenie ponad 70 mieszkań w obiekcie dawniej służącym jako szkoła górnicza. Budynek ten, znajdujący się przy ul. 21 Listopada, ma zostać zaadaptowany na cele mieszkaniowe w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Zagłębie.

Plany samorządu Czeladzi nie kończą się tutaj. Już w roku 2022 rząd miasta miał gotowy projekt budowy kolejnych 280 mieszkań komunalnych w rejonie ul. Hallera oraz wybranego wykonawcę. Do realizacji tego zamierzenia potrzeba było jednak dodatkowych funduszy, na które miasto starało się pozyskać od BGK. Ostatecznie, pozytywnie rozpatrzone wnioski umożliwiły pozyskanie ponad 130 milionów złotych z Funduszu Dopłat.