Bieg Lato w Czeladzi 2023 – przegląd wydarzenia i wyników

Bieg Lato w Czeladzi 2023 – przegląd wydarzenia i wyników

Tradycyjnie, zgodnie z kalendarzem imprez sportowych, fani biegania mogli cieszyć się z kolejnej edycji Biegu Lato w Czeladzi. Tegoroczna edycja odbyła się w ostatnią sobotę sierpnia, czyli 26 dnia tego miesiąca. Przygotowaliśmy dla Was galerię zdjęć oraz zestawienie wyników z tego wydarzenia.

W skład Biegu Lato 2023 wchodziły różne konkurencje: półmaraton, główny bieg na 10 km, krótki bieg, który obejmował również nordic walking na dystansie 5 km, oraz specjalne starty dla najmłodszych uczestników. Przedszkolaki biegły na dystansie 60 metrów, uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas pokonali 400 metrów, a od czwartej do szóstej klasy mieli do przebiegnięcia 600 metrów. Dla siódmo- i ósmoklasistów przygotowano trasę na 800 metrów.

Zawodnicy mieli do dyspozycji trasy poprowadzone przez malownicze tereny lasku w Parku Pszczelnik w Siemianowicach, Parku Rzęsa oraz po hałdach po kopalniane. Każdy z uczestników musiał zmierzyć się z określonym limitem czasu: na półmaratonie były to 3 godziny, na dystansie 10 km – 90 minut, a na dystansie 5 km – jedna godzina.

Każdy ze sportowców, który ukończył zawody mógł poczuć słodki smak zwycięstwa otrzymując pamiątkowy medal. Wszystko to odbyło się pod honorowym patronatem Zbigniewa Szaleńca, burmistrza Czeladzi.