Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego w Czeladzi zakłócone przez zasłabnięcia uczniów

Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego w Czeladzi zakłócone przez zasłabnięcia uczniów

Kryzys na ceremonii otwierającej nowy rok szkolny w jednym z liceów na Śląsku zaniepokoił wszystkich obecnych. Zgromadzeni uczniowie zaczęli nagle tracić przytomność i padać na ziemię. Do tego niebezpiecznego zjawiska doszło u aż 25 uczestników uroczystości. Zgodnie z relacją jednego z rodziców, pomimo słonecznej aury i gorąca, ceremonia nie została przerwana.

Komplikacje te miały miejsce podczas powiatowej inauguracji roku szkolnego w Czeladzi, województwo śląskie. Wydarzenie to odbyło się na terenie boiska szkolnego, gdzie warunki atmosferyczne okazały się wyjątkowo uciążliwe dla zebranych. Niespodziewanie uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych zaczęli gwałtownie tracić równowagę i upadać.

Na początku zasłabł jeden z pierwszoklasistów, po czym podobny los spotkał kolejne osoby – w sumie straciło przytomność 25 młodzieńców. Jak przekazał „Wyborczej” jeden z obecnych na miejscu rodziców, mimo niekorzystnych warunków pogodowych i złego stanu zdrowia większości uczniów, uroczystość kontynuowano bez przeszkód.