Reaktywacja Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach po kilkuletniej przerwie

Reaktywacja Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach po kilkuletniej przerwie

Po kilkuletnim okresie przerwy, w najbliższą niedzielę Katowice ponownie staną się miejscem przemarszu Marszu dla Życia i Rodziny. Tegoroczna edycja marszu, który odbywać się będzie w całym kraju z liczbą około 50 takich zgromadzeń, pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”.

„W tym roku naszym celem jest ukazanie społeczności lokalnej, że rodzina to miejsce pełne radości i dobra, mimo występujących często trudności. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zorganizowanie kolorowego i spokojnego marszu ulicami Katowic. Chcemy podkreślić znaczenie silnych małżeństw i rodzin oraz szacunku dla życia człowieka – od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. To są wartości, które chcemy przekazać ludziom” – wyjaśnia Katarzyna Malcharczyk, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację tegorocznej edycji Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach.

Start marszu przewidziany jest po mszy świętej w katowickiej archikatedrze, która rozpocznie się o godzinie 12:00. Marsz ruszy około godziny 13:30. Uczestnicy marszu przemierzą drogę do katowickiego rynku, przechodząc między innymi przez ulice Wita Stwosza, Kochanowskiego oraz Świętego Jana. Marsz zatrzyma się w okolicach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, a następnie uczestnicy skierują się do Parku Kościuszki, przechodząc ponownie przez ulicę Świętego Jana oraz ulicę Kościuszki. Na Łące Koncertowej, po około dwóch godzinach od startu marszu, pojawią się uczestnicy zgromadzenia.