Park Śląski w Chorzowie rozpoczyna sezon letni, witając gości piękną pogodą i otwartym placem zabaw

Park Śląski w Chorzowie rozpoczyna sezon letni, witając gości piękną pogodą i otwartym placem zabaw

Goście Parku Śląskiego w Chorzowie mogą poczuć, jakby to był pierwszy dzień lata, mimo że to nie jest prawda. Dzieje się tak dzięki wspaniałej aurze i wodnemu placowi zabaw, który, po sezonowej przerwie, jest znowu dostępny dla najmłodszych gości. Wiele osób korzysta również z innych atrakcji parku, które znajdują się w pobliżu. Wiaty grillowe, plac zabaw oraz nowo otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego są oblegane przez gości. To sygnał, że sezon letni jest oficjalnie otwarty.

Sobota 8 czerwca okazała się doskonałym dniem na odwiedziny w Parku Śląskim. Warunki pogodowe sprzyjały relaksowi na świeżym powietrzu, a mnogość atrakcji sprawiała, że każdy mógł coś dla siebie znaleźć. W przeciwieństwie do długich weekendów czy sezonu wakacyjnego, nie było tu dużych tłumów. Jedynie wszystkie trzy wiaty grillowe były zajęte od południa, co mogło stanowić problem dla spóźnionych miłośników grillowania.

Nowy sezon wodnego placu zabaw został również rozpoczęty tego dnia. Pierwsze dzieci wraz z ich opiekunami już skorzystały z tej popularnej atrakcji. Pracownicy obiektu przypominają o zasadach korzystania z wodnego placu zabaw. Zalecają, aby dzieci miały kostiumy kąpielowe, ponieważ odzież wierzchnia ze względów higienicznych nie jest dozwolona. Radzą również, aby pamiętać o odpowiednim obuwiu dla dzieci oraz o dodatkowych ubraniach na wypadek zmiany pogody. Nie zapominajmy też o kosmetykach do opalania i preparatach przeciwko kleszczom.

Wodny plac zabaw w Parku Śląskim jest otwarty codziennie od 9:00 do 19:00. Jest to obiekt położony przy Alei Wycieczkowej, czyli na drodze prowadzącej od Alei Harcerskiej do Stawu Hutnik, w pobliżu Hotelu Skaut i Ogrodu Bylinowego.