Czeladź gotowy na 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Czeladź gotowy na 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już dziś! Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, jakie atrakcje zostały przygotowane na tę wyjątkową okazję. Nie zabraknie emocji, dobrej muzyki, aktywności fizycznej, a wszystko po to, by pomóc m.in. dzieciom ze schorzeniami oczu oraz zapewnić wysoki standard diagnostyki i leczenia.

Moc wrażeń

Przede wszystkim to, co czeka mieszkańców Czeladzi z okazji 30. finału WOŚP to mnóstwo koncertów.  Wystąpią między innymi Daria ze swoim hitem „Paranoia” oraz Kuba Szmajkowski z debiutanckim tytułem „Love Sick”. Na scenie pojawią się także Redlin czy Box Canyon. Tradycyjnie o godzinie 20:00 będziemy świadkami „Światełka do Nieba”. To jednak nie koniec atrakcji. W międzyczasie odbędą się tradycyjnie licytacje, z których pieniądze WOŚP przekaże na leczenie chorych dzieci. Jedna z nich dotyczy objęcia patronatem zbiornika wodnego w Parku Grabek na okres jednego roku, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Czeladzi. W miejscu przy zbiorniku zostanie umieszczona pamiątkowa tablica z imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy. W zeszłym roku tę aukcję wygrał Czeladzki Klub Sportowy.

30. finał WOŚP na sportowo

Podczas dzisiejszego finału odbędzie się szósta edycja biegu pt. „Policz się z cukrzycą”. Biegacze startują o godz. 11 z pl. Konstytucji 3 Maja. Żeby wziąć w nim udział, należy wnieść opłatę 30 zł, a ta zostanie w całości przekazana na cele WOŚP. W wydarzeniu może wziąć udział 300 osób.

Co jeszcze można wylicytować?

Na licytację trafiły także złote rękawice Mameda Khalidova, które zostały już wylicytowane. Z kolei kobiecy zespół piłki nożnej Czarni Sosnowiec przekazał koszulkę z podpisami zawodniczek. Czarni Sosnowiec są mistrzyniami Polski i zdobywczyniami pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Prezes klubu Robert Majewski oddał także kalendarz ze zdjęciami drużyny. Jest też możliwość wylicytowania srebrnej pamiątki prezentującej Czeladź, a także tajemnicze pudełko z nieznaną zawartością.