Przywrócenie kursów tramwajowych do Kazimierza Górniczego w Sosnowcu – najnowsze informacje

Przywrócenie kursów tramwajowych do Kazimierza Górniczego w Sosnowcu – najnowsze informacje

Tramwaje Śląskie przekazują wiadomość o planowanym przywróceniu kursowania tramwajów do Kazimierza Górniczego w Sosnowcu. Takie działania mają rozpocząć się już w nadchodzący poniedziałek, 22 stycznia. W związku z tym przygotowano także szereg zmian dotyczących rozkładów jazdy na liniach zagłębiowskich.

Począwszy od 31 października tramwaj kursujący na linii nr 27 nie mógł dojeżdżać do Kazimierza Górniczego. Powodem tego było przekierowanie linii na skróconą trasę Będzin Osiedle Zamkowe/Pogoń Akademiki – Klimontów Basen. Takie decyzje podjęto wobec przeprowadzania awaryjnych prac torowiskowych na ulicy Dobrzańskiego Hubala.

W odpowiedzi na wyłączenie ruchu tramwajowego na wspomnianej trasie, uruchomiono autobusową komunikację zastępczą oznaczoną jako T-27. Od nadchodzącego poniedziałku przewiduje się wprowadzenie kolejnych zmian, które będą miały wpływ na funkcjonowanie linii zagłębiowskich. Związane jest to również z końcem prac związanych z przebudową wiaduktu nad drogą krajową nr 86 w Będzinie.