Przedsmak jesiennych rozkoszy w ogródkach działkowych Zagłębia

Przedsmak jesiennych rozkoszy w ogródkach działkowych Zagłębia

Choć kalendarz pokazuje, że jesień jest tuż za rogiem, tegoroczne warunki atmosferyczne są na tyle przyjazne, iż pogoda we wrześniu więcej ma wspólnego z letnimi temperaturami niż z typową dla tej pory roku surowością. To doskonała informacja dla miłośników ogrodnictwa, którzy dzięki temu mogą dłużej delektować się pięknem swoich kwiatów i bujnej zieleni.

Ogródki działkowe w Zagłębiu aż do niedawna pełne były barwnych kwiatów i krzewów. Teraz zaczynają dominować rośliny późniejsze, które zachwycają swym wyglądem ogrodników. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się róże i wielokolorowe mieczyki, podczas gdy onętki zdobią przestrzeń pomarańczowym odcieniem, a cynie ożywiają krajobraz swymi czerwonymi i różowymi barwami.

Na motylicach nieustannie goszczą tłumy motyli, a trawy zdobią okazałe kwiatostany. W sierpniu ogródki urozmaicały kwitnące juki. Niedawno pojawiły się też pierwsze kwiaty zimowitów, nadchodząc z zapowiedzią nadchodzącej zimy. Na swoją kolej czekają późniejsze odmiany winogron, natomiast maliny nadal obficie owocują.