Poznano wyniki Rankingu Gmin Województwa Śląskiego. Czeladź wysoko!

Poznano wyniki Rankingu Gmin Województwa Śląskiego. Czeladź wysoko!

Czeladź razem z Goczałkowicami-Zdrój oraz Katowicami, została wyróżniona w II edycji Rankingu Gmin Województwa Śląskiego. Na wyższe miejsca w zestawieniu wskoczyły również Janów i Chorzów. Jedno jest pewne- śląskie miasta i gminy rosną w siłę!

Tegoroczny ranking, wzorem lat ubiegłych, został przygotowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Dane zostały zebrane z Urzędu Statystycznego w Katowicach i poddane gruntownej analizie.

W kategorii miasto na prawach powiatu, prym wiodą Katowice. Na drugim miejscu jest Bielsko-Biała a potem Tychy. Pierwszą dziesiątkę zamykają kolejno Jaworzno, Częstochowa i Chorzów.

Czeladź prowadzi w kategorii gmin powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Tuż za nią jest Mikołów oraz Tarnowskie Góry. Zestawienie zamyka gmina Łaziska Górne, Jasienica oraz Zawiercie.

Nie było zaskoczenia jeśli chodzi o gminy do 20 tysięcy mieszkańców. Na pierwszym miejscu, deklasując rywali, uplasowała się gmina Goczałkowice Zdrój, a zaraz po niej Wilkowice i Ożarowice. To dziesięć w tej kategorii zamykają Imielin, Siewierz oraz Szczyrk.