Koniec remontu stadionu miejskiego w Czeladzi. Koniecznie zobacz go w nowej odsłonie!

Koniec remontu stadionu miejskiego w Czeladzi. Koniecznie zobacz go w nowej odsłonie!

To już pewne, stadion miejski im. Józefa Pawelczyka w Czeladzi zyskał całkiem nowy, bardziej nowoczesny wygląd i wiele udogodnień. Jeżeli ktoś nie był na nim po 2021 roku, może nieźle się zdziwić!

Bez fałszywej skromności można powiedzieć, że stadion miejski im. Józefa Pawelczyka w Czeladzi jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w województwie śląskim. Kapitalny remont, jaki tam przeprowadzono, może wprawić w niemałe zdumienie. Chociaż ukończony z poślizgiem, to jednak wart był czekania.

Stadion miejski w Czeladzi po remoncie ma aż dwie profesjonalnie przygotowane bieżnie lekkoatletyczne. Dzięki nowym udogodnieniom, będzie można przeprowadzać tam również zawody o randze międzynarodowej. Ośmiotorowa bieżnia sąsiaduje ze specjalnie wybudowanym torem z rowem z wodą, dla dystansu 3000 m.

Do tego jest miejsce do trenowania skoku w dal, rozbiegu do rzutu oszczepem a nawet dwie skocznie do skoku o tyczce. W kwietniu 2023 roku pozostanie do zakończenia jeszcze jeden etap prac, związany nie tyle z nawierzchnią ile z infrastrukturą. Jest szansa, że remont zakończy się od wakacji 2023.