Poranny pożar naczepy przewożącej makulaturę, w gaszeniu uczestniczyło siedemnastu strażaków

Poranny pożar naczepy przewożącej makulaturę, w gaszeniu uczestniczyło siedemnastu strażaków

Incydent wybuchu ognia w naczepie ciężarówki miały miejsce w porannych godzinach 25 marca, przypadającym na poniedziałek. Wóz ciężarowy przewoził makulaturę, a stało się to na drodze DK94 prowadzącej do Katowic, w okolicach zjazdu prowadzącego do Centrum Handlowego Auchan. Na miejscu pojawiły się między innymi trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Akcja gaśnicza wymagała zaangażowania trzech pojazdów straży pożarnej i łącznie siedemnastu funkcjonariuszy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że miejscem rozprzestrzeniania się ognia jest naczepa pełna makulatury. Kierowca ciężarówki, zanim przybyły służby ratownicze, odłączył płonącą naczepę od ciągnika i zaparkował go w bezpiecznym miejscu. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej w wyniku tego incydentu. Droga prowadząca do Katowic musiała zostać zamknięta na czas trwania działań strażaków.

Paliwą się naczepę gaszono za pomocą strumieni wody oraz piany gaśniczej. Działania strażaków zakończyły się o godzinie 7.29 – jak poinformował młodszy brygadzista Tomasz Dejnak.