Budowa nowego osiedla QQłek w Sosnowcu – realizacja planów z czasów PRL

Budowa nowego osiedla QQłek w Sosnowcu – realizacja planów z czasów PRL

Trwa realizacja inwestycji budowlanej przy ulicy Kukułek w Sosnowcu, gdzie powstaje nowoczesne osiedle o nazwie QQłek. Projekt ten jest częścią większego planu urbanistycznego, zaprojektowanego jeszcze w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Oczekuje się, że prace budowlane zostaną zakończone do końca pierwszego kwartału 2025 roku.

Inwestorem i wykonawcą projektu jest sosnowiecka firma Furnus Pro, znana z wielu lokalnych inwestycji. W przeszłości pisaliśmy o tej firmie w kontekście budowy innego bloku mieszkalnego, tym razem na ulicy Bratków.

Budynek, który teraz powstaje na ulicy Kukułek, będzie miał 36 mieszkań do sprzedaży. W ofercie znajdzie się zarówno kawalerki jak i mieszkania M4. Najmniejsze mieszkanie ma powierzchnię nieco ponad 43 metry kwadratowe i kosztuje 180,7 tysiąca złotych. Większe mieszkania, o metrażu blisko 71 metrów kwadratowych, będą kosztować już ponad 282,8 tysiąca złotych – to ceny z 2016 roku.

Firma Furnus Pro specjalizuje się w realizacji kameralnych projektów mieszkaniowych, skierowanych do osób, które planują zmianę miejsca zamieszkania na bardziej komfortowe. Jak mówi Bartłomiej Kudelski, współwłaściciel spółki Furnus, inwestycja przy ulicy Kukułek jest właśnie takim projektem – powstanie tu 16 mieszkań.