26-latek z Zagłębia Sosnowiec oskarżony o inwigilację świadków i udział w gangu przestępczym

26-latek z Zagłębia Sosnowiec oskarżony o inwigilację świadków i udział w gangu przestępczym

Pochodzący z przestępczego środowiska 26-letni mężczyzna z Zagłębia Sosnowiec jest uznany za osobę podejrzaną o uczestnictwo w gangu przestępczym oraz manipulowanie świadkiem. Jak wynika z naszych informacji, pseudokibice próbowali wnikać w szczegóły postępowania poprzez umieszczenie własnego pełnomocnika prawnego, aby zdobyć informacje na temat zeznań.

Ślady tego mężczyzny odkryli policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, współpracując z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Od wielu miesięcy prowadzą one dochodzenie w sprawie powiązanej z gangiem, utworzonym przez kibiców Zagłębia Sosnowiec i GKS-u Tychy, którzy działają wspólnie w półświatku.

Według informacji, członkowie tego organizowanego zespołu przestępczego specjalizowali się w produkcji i dystrybucji narkotyków na dużą skalę. Ich działalność obejmowała cały obszar aglomeracji katowickiej, gdzie rozprowadzane były substancje narkotyczne.