Awaria małego szybowca na katowickim lotnisku sportowym Muchowiec – pilot uciekł ze śmierci

Awaria małego szybowca na katowickim lotnisku sportowym Muchowiec – pilot uciekł ze śmierci

Na terenie sportowego lotniska w Katowicach-Muchowcu doszło do niebezpiecznego incydentu. Mały szybowiec typu „junior” miał awarię i opadł na płytę lotniska. Kpt. Rafał Gruszka, reprezentujący Komendę Miejską PSP w Katowicach, zapewnił jednak, że operator statku powietrznego, chociaż doznał niewielkich obrażeń, był przytomny po zdarzeniu. Natychmiast został przewieziony do najbliższego szpitala na dalsze badania.

Całe zdarzenie miało miejsce w sobotę, 8 czerwca, późnym popołudniem, a dokładnie około godziny 16:45, kiedy to służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku. Jak relacjonował kpt. Gruszka, szybowiec wpadł bezpośrednio na płytę lotniska, co spowodowało niewielkie uszkodzenia maszyny.

Rola strażaków polegała przede wszystkim na zabezpieczeniu terenu zdarzenia oraz współpracy z zespołem medycznego ratownictwa. Ten ostatni udzielił natychmiastowej pomocy poszkodowanemu pilocie, a następnie przetransportował go do szpitala. Z kolei dokładne okoliczności oraz przyczynę tego niefortunnego wypadku ma na celu wyjaśnić Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.