Nowy parking przy parku Prochownia

Nowy parking przy parku Prochownia

Kolejna inwestycja w Czeladzi za nami. Mieszkańcy mogą korzystać z nowego miejsca do parkowania. Przy parku Prochownia został oddany do użytku nowy parking.

Dostęp do parku dla zmotoryzowanych

Problem tak często odwiedzanego parku było to, że brakowało miejsca do pozostawienia samochodów. Oddany do użytku nowy parking ma raz na zawsze rozwiązać ten kłopot.  Park Prochownia jest jednym z najczęściej odwiedzanym miejscem w Czeladzi, a na pewno punktem rozrywki dla mieszkańców. Oficjalne otwarcie parku odbyło się w czerwcu 2018. Miejsce przeszło gruntowną modernizację. W parku nie brakuje miejsca na zabawę dla dzieci czy zajęcia dla młodzieży i dorosłych, a także zwierząt. Dostępna jest tutaj siłownia, wybieg dla psów oraz park linowy. Obiekt robi furorę wśród wszystkich mieszkańców. W międzyczasie pojawił się problem z brakiem parkingu przy obiekcie. Zainteresowani mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo parking powstał przy ulicy Staropogońskiej. W planach na ten rok jest zainstalowanie tam także oświetlenia.

Park Grabek nie pozostaje w tyle

W zależności od wyniku głosowania dotyczącego budżetu obywatelskiego na 2022 rok, jest szansa na wybudowanie tam wodnego placu zabaw ku uciesze najmłodszych. Nowe miejsca parkingowe powstały także przy parku Grabek w Czeladzi. Mieszkańcy mają więc duży wybór atrakcji. We wspomnianym parku znajduje się m.in. tężnia solankowa i pozostałe atrakcje wodne, a obecnie trwa budowa placu zabaw dla dzieci. Za niedługo z pewnością będzie to jedno z liczniej odwiedzanych miejsc, zaraz po parku Prochownia.  Już na ten moment miasto może być zadowolone ze stworzenia miejsca rozrywki dla osób w każdym wieku. Park Prochownia powinien zwrócić uwagę wszystkich tych, którzy są właścicielami czworonogów. To tu właśnie znajduje się wybieg dla psów. Osoby aktywne, które lubią spędzać czas na wolnym powietrzu, mogą korzystać z siłowni. Nowo powstałe parkingi w obu parkach powinny zatem poskutkować wzrostem popularności tych miejsc.