Konkurs Świeć się z Energią – Czeladź na podium

Konkurs Świeć się z Energią – Czeladź na podium

Styczeń to miesiąc, gdzie jeszcze żyjemy grudniowymi świętami i z przyjemnością wybieramy się na spacery wzdłuż oświetlonych ulic. W Polsce już od ponad  13 lat trwa ogólnopolska akcja Świeć się z Energią. Każde województwo mogło zgłosić do udziału wybrane miasto, które później musiało zmagać się w wewnętrznej walce w obrębie konkretnego województwa. 14 stycznia odbył się konkurs na szczeblu wojewódzkim i z każdego województwa wybrano jedno miasto, które następnie będzie walczyło o wygraną na szczeblu Polski. W zeszłym roku Czeladź znalazła się w finale, w tym roku zajęliśmy drugie miejsce, tuż za miejscowością Bielsko-Biała.

Drugie miejsce w województwie śląskim

Jak podkreśla burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec, przegrana z Bielsko-Białą, to żadna porażka. Miasto było wyjątkowo pięknie przystrojone w tym roku, dlatego wielkie gratulacje dla władz Bielsko-Białej. Sukces Czeladzi i tak jest wyjątkowy, z tego względu, że zostawiła w daleko w tyle pozostałe miejscowości. Jednocześnie burmistrz obiecał, że za rok znów podejmie się wyzwania i miasto będzie po raz kolejny startowało w wydarzeniu.

Na czym polega konkurs?

Sam konkurs to nie tylko zabawa, ale także realna pomoc. Sama akcja łączy zdrową rywalizację pomiędzy miastami, ale w gruncie rzeczy niesie wiele dobrego. Co roku nagrodami w konkursie są energooszczędne sprzęty AGD. Sam sprzęt przekazywany jest do ośrodków pomocy, domów dziecka, ale także do mieszkańców w trudnej sytuacji życiowej. Sprzęt nie tylko zmniejsza zużycie energii, ale także dba o środowisko naturalne.

Finał odbył się 25 stycznia, a Bielsko-Biała stanęła na 3 miejscu w finałowym podium. Jeśli chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia z tego miasta, to zapraszamy na stronę Halo Bielsko.