Nasze miasto ma nowego burmistrza…na jeden dzień

Nasze miasto ma nowego burmistrza…na jeden dzień

Do niecodziennego wydarzenia doszło kilka dnę temu w naszym mieście. Zyskaliśmy nowego burmistrza, który na jeden dzień zastąpił Zbigniewa Szaleńca. Jak to się stało? Sprawdzamy!

Jewhen Kulheiko zastąpił Zbigniewa Szaleńca

Jak się okazuje Jewhen Kulheiko na stanowisku burmistrza miasta zastąpił Zbigniewa Szaleńca. Jego kadencja trwała aż… jeden dzień. O co w tym wszystkim chodzi? Okazuje się, że jest to związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wtedy, podczas licytacji na czeladzkim rynku, pan Jewhen Kulheiko wykazał się wielkim sercem. Za znaczną sumę pieniędzy wylicytował możliwość objęcia stanowiska burmistrza Czeladzi na jeden dzień. To niesamowite przeżycie zarówno dla pana Kulheiko, jak i dla Zbigniewa Szaleńca. Świetna inicjatywa, które podyktowana była dobrem innych. Pan Jewhen pochodzi z Dniepropietrowska na Ukrainie. W Polsce mieszka od 3 lat.

Zbigniew Szaleniec z uśmiechem oddał władzę nad miastem

Jak podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi, pierwszy raz w historii miasta stanowisko burmistrza objął obcokrajowiec. Jest to zaskakujące wydarzenie. Jak dodał burmistrz, cieszy się z tego powodu, ponieważ Ukraina pomimo wszystkich problemów związanych z trwającą wojną, stoi obecnie przed ogromną szansą jaką jest możliwość przystąpienia do struktur Unii Europejskiej. My niegdyś także otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek od swoich zachodnich partnerów co do efektywnego zarządzania. Dlatego nadszedł czas, abyśmy udzielili podobnego wsparcia naszym wschodnim sąsiadom.

Jakie zadania czekają Jewhena Kulheiko w roli burmistrza Czeladzi?

Okazuje się, że nie będzie to wcale taki łatwy dzień pracy. Podczas swoich rządów,  nowy burmistrz Czeladzi odwiedzi miejskie inwestycje. Weźmie także udział w spotkaniu kierownictwa miasta. Nie zabrakło też czasu na poznanie tajników zarządzania nowoczesnym miastem. Kto wie, może w przyszłości Pan Jewhen zapragnie tworzyć samorząd terytorialny we własnym kraju?