Miasto Czeladź: Przebudowa dawnej szkoły na 74 nowe mieszkania w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Zagłębie

Miasto Czeladź: Przebudowa dawnej szkoły na 74 nowe mieszkania w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Zagłębie

Przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi odbywa się unikalna transformacja starej szkoły i internatu. W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Zagłębie, budynek zostaje przekształcony w 74 nowe mieszkania. Tym samym zakończył się proces rekrutacji osób zainteresowanych zamieszkaniem w odnowionych pomieszczeniach.

Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi, podkreślił, że od czasu wprowadzenia samorządu terytorialnego ponad 33 lata temu, miasto nigdy wcześniej nie realizowało inwestycji o takiej skali. Wyraził również swoje zadowolenie z faktu, że listę osób zakwalifikowanych do zamieszkania można już teraz obejrzeć w Urzędzie Miasta. Dodatkowo poinformował, że wszelkie formalności związane z przydzielaniem konkretnych mieszkań oraz podpisywanie umów będą realizowane przez specjalistów z SIM Zagłębie, którzy mają swoją siedzibę w Sosnowcu.

Ze wszystkich zgłoszeń wybrano 74 najemców, którzy będą mogli cieszyć się nowymi mieszkaniami. Równocześnie utworzono listę rezerwową, na której znalazło się 26 osób. Niestety, 14 wniosków zostało odrzuconych z powodu nie spełnienia regulaminowych warunków.