Kopalnia Kultury w Czeladzi przechodzi metamorfozę: planowana rozbudowa i otwarcie letniej kawiarenki

Kopalnia Kultury w Czeladzi przechodzi metamorfozę: planowana rozbudowa i otwarcie letniej kawiarenki

Na mapie Czeladzi znajduje się wyjątkowe miejsce zwane Kopalnią Kultury, które teraz ma przejść gruntowną modernizację oraz rozbudowę. Bez wątpienia miłośnicy kultury i mieszkańcy miasta będą zadowoleni z informacji o efektach tej inwestycji, które obejmują otwarcie letniej kawiarenki. Nowe miejsce spotkań i odpoczynku pojawi się od strony Placu Viannay’a.

Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi, podkreśla, że inwestycja była planowana od pewnego czasu. Powód jest prosty – Kopalnia Kultury cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców dzięki organizowanym tam imprezom, przedstawieniom teatralnym i projekcjom filmów. Ponadto, to właśnie tam kilkaset dzieci uczy się tańca, muzyki i śpiewu. Z tych powodów obiekt zaczął być za mały na potrzeby społeczności.

Władze miasta długo przygotowywały się do zmian w tym obiekcie kultury, znany jest bowiem nie tylko w Czeladzi, ale również w całym Zagłębiu. Jednocześnie starały się o dodatkowe wsparcie finansowe. W końcu, w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS), Czeladź została obdarowana kwotą 5 milionów 760 tysięcy złotych na realizację tej inwestycji.