Gdzie w pobliżu Czeladzi udać się na kąpielisko?

Gdzie w pobliżu Czeladzi udać się na kąpielisko?

Lato w pełni, za oknem wysokie temperatury, nic więc dziwnego, że mieszkańcy szukają schronienia przed upałami. Sezon na kąpieliska w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Sprawdzamy, gdzie znajdują się najbliższe kąpieliska w pobliżu Czeladzi.

Kąpielisko Stawik – Sosnowiec ul. Kresowa

Kąpielisko czynne jest codziennie w godzinach 10:00 – 19:00. Sama długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 100 m. Na terenie kąpieliska znajduje się wyznaczona strefa w wodzie, pomost, toaleta, natryski, przebieralnie. Tutaj znajdziesz również specjalne miejsce do kąpieli dla dzieci oraz plażę dla nich. Na miejscu znajduje się ratownik. 

Kąpielisko Hubertus – Mysłowice, Szabelnia

Cały teren kąpieliska jest ogrodzony, wyznaczona jest także strefa w wodzie oraz na plaży, która służy do sportu i rekreacji, a także specjalne miejsce na grill lub ognisko. Znajdziesz tam również pomost. W Mysłowicach jest możliwość cumowania sprzętu wodnego. Na terenie obiektu dostępne są toalety, natryski, przebieralnie. Kąpiących obserwuje ratownik WOPR. Nie możesz wybrać się tam ze swoim zwierzakiem – jest zakaz wprowadzania ich na teren kąpieliska.

Kąpielisko  Pogoria II – Dąbrowa Górnicza, Łęknice

Obszar czynny jest w godzinach  10:00 do 18:00. Na wodzie znajduje się specjalnie wydzielony obszar do sportu i rekreacji. Na kąpielisku znajduje się pomost oraz istnieje możliwość cumowania sprzętu wodnego. Kąpielisko przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Znajdziesz tam toalety, przebieralnie, natryski, a cały obszar pilnowany jest przez ratownika. Na terenie kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

O czym warto pamiętać wybierając się nad wodę?

To tylko kilka kąpielisk, które znajdują się w pobliżu Czeladzi. Inne możesz znaleźć między innymi w Jaworznie, Dąbrowie Górniczej czy Mysłowicach. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą nakrycie głowy, parasol, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem , wodę i przekąski. Warto korzystać z takich miejsc i regularnie zażywać kąpieli wodnych. W takich miejscach możesz również swobodnie popływać. A o tym, jakie zalety ma pływanie, przeczytasz w tym artykule.