Dni Czeladzi — kogo zobaczymy na scenie?

Dni Czeladzi — kogo zobaczymy na scenie?
fot. pixabay.com

Tradycyjnie, w ostatni weekend sierpnia mieszkańcy Czeladzi będą mieli okazję do wspólnej zabawy. I tym razem pomoże im w tym doborowe towarzystwo znanych gwiazd estrady. Zobacz, kto wystąpi podczas Dni Czeladzi 2021.

Plan na szaleństwo w naszym mieście

Obchody święta miasta potrwają dwa dni. 28 sierpnia humor poprawi nam kabaret Kałasznikof, a o artystyczne doznania zadbają zespoły BRAThANKI i Nocny Kochanek. W niedzielę znów rozpoczniemy od porcji żartów i komicznych sytuacji z kabaretem Paranienormalni. Muzyczne atrakcje na drugi dzień świętowania to natomiast zespół Bitamina i legendarny Kult na finał imprezy. Ponadto Dni Czeladzi uświetnią występy lokalnych artystów.

Kabaret Kałasznikof

Powstał po zetknięciu się silnych osobowości w 2007 roku. W ostatnim czasie kabaret w składzie: Beata Kabzińska, Rafał Gorzelany i Łukasz Zaczek bawi nas przedstawieniem kiepskich życiowych sytuacji. Zabawnie na scenie zrobi się niezależnie od tego, czy przechlapane ma On, czy Ona.

BRAThANKI

Od ponad dwudziestu lat łączą pop i rok z ludowym brzmieniem, zachęcając publiczność do tańca i śpiewu. Wykonawcy takich hitów jak „Czerwone Korale” i „Mamo, ja nie chcę za mąż” z pewnością rozgrzeją Czeladź i przypomną niejedno wesele przetańczone do białego rana.

Nocny Kochanek

Idealny akcent na późny wieczór. Przy klasycznym heavy metalu nikt nie ośmieli się zasnąć. Zespół stworzony z odrobiną humoru i sporą dawką dobrej muzyki w 2012 już doczekał się uwielbienia ze strony fanów. Dumnie gości też na Pol’n’Rock Festival i angażuje w istotne akcje społeczne. Przede wszystkim jednak pozwoli nam się wciągnąć w wir intensywnych brzmień.

Kabaret Paranienormalni

Twórcy takich postaci scenicznych jak Mariolka i Jacek Balcerzak. Wpisują się nie tylko w polską scenę kabaretową, ale kreują ikoniczny humor. Obecny skład tworzą Robert Motyka i Michał Paszczyk. Z pewnością będziemy za nimi tęsknić już po kilku minutach od końca.

Bitamina

Czas na eksperymenty z rytmem i mieszankę stylów. Hip-Hopem powita nas na Dniach Czeladzi zespół Bitamina stworzony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Ich kariera to pasmo zaskoczeń dla środowiska muzycznego, więc kto wie, czym tym razem umilą nam wieczór.

Kult

Ostatnim wykonawcą tegorocznej edycji Dni Czeladzi będzie legendarny polski zespół, który bezsprzecznie przeżył swoją epokę. Utworzony jeszcze w latach 80. Kult to klasyka polskiej muzyki współczesnej. Mimo drastycznych zmian w Polsce w ciągu tych lat Kult nadal trafnie komentuje otaczającą nas rzeczywistość. W połączeniu z nowatorskim podejściem do rocka Kult prezentuje się zawsze z kompletem utworów, które pamiętają wszyscy, niezależnie od pokolenia.