Co dalej w wielkimi owadami w Parku Grabek?

Co dalej w wielkimi owadami w Parku Grabek?

W 2022 roku miały powstać trzy nowe place zabaw w Parku Grabek – duży, średni i mały. Z samą inwestycją od samego początku były  problemy, ostatecznie miast wyrzuciło z placu budowy wykonawcę, który miał przygotować place zabaw. Przedsięwzięcie ma dokończyć już całkiem inna firma.

Miały powstać wielkie owady, a jednak się nie udało

Na placach zabaw miały powstać drewniane place zabaw z ogromnymi owadami. Na to najbardziej czekali młodzi mieszkańcy. Mijały, tygodnie, miesiące, ale efektów nie było jednak widać. Jak przekazał  rok temu Jakub Kasi, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi, budowa placów zabaw w parku przedłuża się. Taka sytuacja ta jest spowodowana m.in. pewnymi czynnikami, które nie zostały przewidziane w projekcie. Finalnie wszystkie prace miały zostać zakończone w grudniu 2021 roku. Tak się jednak  nie stało. Mieszkańcy miasta mogli zapomnieć o miłym prezencie gwiazdkowym.

Powstał tylko jeden mały plac zabaw i średni

Z obiecanych trzech placów, powstał tylko malutki, tuż przy tężni solankowej. Udało się dokończyć budowę  średniego placu od strony ul. Dehnelów. Mieszkańcy pytają co z największym, który miał zastąpić poprzedni, całkowicie rozebrany?

Zmiana wykonawcy

Okazało się, że firma, która miała wykonać największy plac zabaw, ni wywiązała się z umowy. Miasto zerwało obowiązujący kontrakt. Firmie naliczono karę w wysokości 84 tysięcy 389,27 zł. Jak przekazał Jakub Kasik, nie oznacza to, że parku nie będzie. Wręcz przeciwnie. 22 kwietnia podpisano zupełnie nową umowę. Na jej podstawie zostanie park zostanie wykonany, według wcześniejszych założeń. Ma powstać najpóźniej do 22 sierpnia tego roku. 

Budowa placów zabaw była inicjatywą mieszkańców

To mieszkańcy zdecydowali, że w Parku Grabek powstaną place zabaw. Wybrali ten projekt do realizacji w głosowaniu. Jak wstępnie zakładał projekt, wśród drzew mają się pojawić ogromne drewniane owady. Dodatkowymi atrakcjami mają być siatki do wspinania i tyrolka  i inne konstrukcje.