Czeladź pięknieje – nowe miejsca w mieście, które cieszą oko

Czeladź pięknieje – nowe miejsca w mieście, które cieszą oko

Całkiem niedawno nowego wymiaru nabrał skwer u zbiegu ulicy Kościuszki i Francuskiej. Pojawiły się nowe ławki i rośliny. Całość wygląda bardzo ładnie i cieszy oko mieszkańców, którzy zdobyli nowe miejsce na chwilę odpoczynku. Sprawdzamy, jak to wszystko wygląda.

Czas zadbać o przyrodę

Przypomnijmy, że miasto musiało wykupić ten teren od Skarbu Państwa, aby móc odnowić istniejący tam skwer. Miejsce znajduje się w pobliżu wyremontowanego górniczego kościoła i razem tworzy wyjątkowo urokliwy zakątek w mieście. Jak podkreśla burmistrz Czeladzi, miasto przykłada obecnie dużą wagę do terenów zielonych i otaczającej przyrody. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej upięknić całe miasto.

Jak wygląda nowo powstały skwer?

Już teraz można przysiąść w tym miejscu na ławeczce i podziwiać otaczającą zieleń. Jest to całkowicie zadbane miejsce, które znajduje się blisko wyjątkowej architektury, czyli zabytkowego kościoła i górniczego osiedla. Już niedługo na skwerze pojawią się również zabytkowe tablice, dzięki którym będzie można poznać historię kopalni Czeladź. Co więcej, tuż obok,  po drugiej stronie ulicy Kościuszki, w Parku Górników, dwa lata temu miasto także wyremontowało alejki i postawiło nowe ławki. Mieszkańcy są również zadowolenie, że wzdłuż nowej ścieżki rowerowej posadzono lipy. Cała ta przestrzeń za parę lat będzie wyjątkowo zielona. Skwer został wykonany przez pracowników MZGK. Sam projekt wykonała pracownica naszego Urzędu Miasta.

Renowacja zaniedbanych terenów

Jak podkreśla Patrycja Juszczyk, radna miasta, być może w kolejnym roku uda się zagospodarować kolejny zaniedbany obszar. Gmina ma wkrótce zrealizować zakup terenu u zbiegu ulic Kościuszki i Zwycięstwa. Na szczęście coraz  więcej mamy w Czeladzi takich zadbanych miejsc. Są to zarówno parków, jak i skwerów.  Warto zatem udać się na spacer i podziwiać zielone tereny, szczególnie teraz – wiosną. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach przybędzie jeszcze więcej odnowionych miejsc na mapie miasta Czeladź.