Centralne Biuro Antykorupcyjne kontynuuje operacje przeciw korupcji w sektorze edukacji wyższej

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontynuuje operacje przeciw korupcji w sektorze edukacji wyższej

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) utrzymuje ciśnienie na nieuczciwe praktyki w sektorze niepublicznej edukacji wyższej, prowadząc bezustanne działania przeciwko korupcji. Jacek Dobrzyński, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, potwierdził, że agentury CBA dokonały dzisiaj rano kolejnych zatrzymań, obejmujących czterech pracowników akademickich z różnych miast – Katowic, Krakowa i Łodzi.

Agenci CBA kontynuują swoje starania w celu zwalczania korupcji w uczelniach niepublicznych. Tym razem skierowali swoją uwagę na pracowników akademickich z Katowic, Krakowa i Łodzi, dokonując czterech dodatkowych zatrzymań. Te działania są elementem szerszego śledztwa dotyczącego korupcji w sektorze edukacji wyższej, które jest prowadzone we współpracy z Prokuraturą Krajową. Dotychczas, 19 osób musiało stawić czoła oskarżeniom, z których łączna liczba wynosi 99. Wcześniej, w ramach tego samego śledztwa, aresztowano trzech pracowników uczelni z Gdańska, Wrocławia i Torunia.

W komunikacie rozpowszechnionym na platformie X, Jacek Dobrzyński poinformował: „Dzisiaj rano agenci CBA przeprowadzili kolejne zatrzymania, tym razem skupiając się na czterech pracownikach niepublicznych uczelni wyższych z Katowic, Krakowa i Łodzi. We współpracy z oddziałem Prokuratury Krajowej w Katowicach, prowadzone jest śledztwo, w wyniku którego 19 osób usłyszało łącznie 99 korupcyjnych zarzutów”.