Budowa mieszkań komunalnych w Czeladzi na wynajem. Prace idą pełną parą!

Budowa mieszkań komunalnych w Czeladzi na wynajem. Prace idą pełną parą!

O mieszkaniach komunalnych w Czeladzi mówiło się bardzo dużo. Mimo że powstawało wiele projektów, żaden z nich nie uzyskał pełnej aprobaty. Aż do teraz, kiedy wiadomo już, że powstanie aż 300 mieszkań komunalnych na wynajem.

Plany powstania tych mieszkań, miasto miało już od połowy 2022 roku. Jednak do teraz czekano na pozyskanie dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Chciano pozyskać kwotę 130 milionów złotych właśnie na ten fundusz celowy. Wszystkie wnioski jakie w tym interesie złożyło miasto Czeladź, zostało pozytywnie rozpatrzone. Pozostaje tylko czekać na fundusze i rozpocząć prace.

300 mieszkań komunalnych stworzy nowe osiedle w okolicach ulicy Hallera oraz obwodnicy osiedla Piłsudskiego. W zamyśle część z tych mieszkań miała być wystawiona na sprzedaż, a część na wynajem, jednak postanowiono wszystko oddać w ręce nowych najemców.

Miasto ze swojej strony dopełniło już wszystkich formalności administracyjnych z tym związanych, więc pozostaje jedynie czekać na przelew w Banku BGK i rozpisywać nowe przetargi budowę i wykończenie mieszkań.