Wypadek drogowy w Katowicach: 69-latek potrącony przez autobus miejski

Wypadek drogowy w Katowicach: 69-latek potrącony przez autobus miejski

W Katowicach doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym 69-letni mężczyzna został potrącony przez autobus komunikacji miejskiej. Wypadek miał miejsce na alei Korfantego, kiedy mężczyzna opuszczał tramwaj.

Niezwykle niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 18 marca, w pobliżu przystanku tramwajowego na alei Korfantego. Mężczyzna, który wysiadł z tramwaju, niespodziewanie wkroczył na drogę tuż przed nadjeżdżającym autobusem miejskim. Do tego zdarzenia doszło koło 10:30 rano.

Według wstępnych informacji uzyskanych od Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, 69-letni mężczyzna po opuszczeniu tramwaju wtargnął na jezdnię i znalazł się bezpośrednio na torze nadjeżdżającego autobusu komunikacji miejskiej linii nr 43. Ranny mężczyzna został natychmiast przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim.

Służby ratunkowe i strażacy nadal pracują na miejscu zdarzenia, a policjanci katowickiej drogówki prowadzą śledztwo w tej sprawie. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności i bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza w miejscu zdarzenia, gdzie obecnie ruch odbywa się wahadłowo.