28-letni mężczyzna z Katowic zatrzymany po brutalnym napadzie na sklep z porcelaną

28-letni mężczyzna z Katowic zatrzymany po brutalnym napadzie na sklep z porcelaną

W Katowicach, doszło do dramatycznego incydentu w sklepie oferującym porcelanę. Mężczyzna uzbrojony w nóż dokonał rozbójniczego napadu. Został on później aresztowany przez miejscowych detektywów z wydziału kryminalnego.

Napastnik, którego wiek wynosi 28 lat, wtargnął do sklepu zaraz po jego otwarciu. Wymachując nożem, zastraszył właściciela sklepu i pracującą tam kobietę, zmuszając ich do przekazania mu pieniędzy z kasy oraz osobistych oszczędności ekspedientki.

Przestępca po zagarnięciu łącznie 680 złotych, niezwłocznie uciekł z miejsca zdarzenia. Jednakże, dzięki szybkiej i efektywnej reakcji katowickich policjantów, napastnika udało się aresztować parę dni później, gdy ten wracał do swojego mieszkania.

Mężczyzna stanął przed groźbą kary 20 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, jego sytuacja jest utrudniona przez fakt, że przestępstwo zostało popełnione w warunkach recydywy, co może wpłynąć na surowszy wyrok. Sąd w Katowicach, za pośrednictwem prokuratury, postanowił tymczasowo aresztować podejrzanego na czas trzech miesięcy, co jest typowym postępowaniem w przypadku poważnych zarzutów.