Specjalna operacja służb policyjnych i skarbowych: Zlikwidowano sieć nielegalnego hazardu

Specjalna operacja służb policyjnych i skarbowych: Zlikwidowano sieć nielegalnego hazardu

Oficerowie Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, we współpracy z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod przewodnictwem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, zatrzymali siedem osób podejrzanych o zaangażowanie w działania grupy przestępczej specjalizującej się w urządzaniu nielegalnych gier hazardowych.

Akcja policyjno-skarbowa przyniosła rezultat w postaci konfiskaty 19 nielegalnych automatów do gier i kwoty blisko 330 tysięcy złotych. Wiodącego uczestnika tej operacji, na wniosek prokuratora, sąd postanowił uwięzić na okres trzech miesięcy. Dla pozostałych podejrzanych, podczas trwania śledztwa, zastosowano nadzór policyjny. Oskarżonym grożą surowe konsekwencje, a mianowicie do 15 lat pozbawienia wolności oraz duże kary finansowe.

Policjanci z katowickiego wydziału zajmującego się walką z przestępczością gospodarczą od roku 2023 prowadzą, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, dochodzenie w sprawie nielegalnego hazardu. W kooperacji z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego udało im się zatrzymać siedem osób w wieku od 24 do 74 lat.

Podejrzani odpowiadali za działalność przestępczej organizacji, która prowadziła nielegalne punkty hazardowe na terenie Katowic, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Żor, Rydułtów i Olkusza. Zatrzymani to zarówno lider grupy, jak i pracownicy różnych punktów, gdzie zostały zorganizowane nielegalne kasyna.