Siódemka przestępców zatrzymanych przez policję za prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej

Siódemka przestępców zatrzymanych przez policję za prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej

Rozpracowywana przez funkcjonariuszy katowickiej Policji grupa przestępcza, odpowiedzialna za prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej, została rozbita. W toku operacji zatrzymano siedmiu podejrzanych o udział w nielegalnej aktywności i skonfiskowano 19 urządzeń do gier. Policjanci zabezpieczyli również kwotę bliską 330 tysięcy złotych. Osoby odpowiedzialne za te przestępstwa mogą spodziewać się kary do 15 lat pozbawienia wolności.

Szereg działań prowadzonych we współpracy przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz Śląski Urząd Celno-Skarbowy doprowadził do aresztowania grupy osób w wieku od 24 do 74 lat. Grupa ta była aktywna na terenie kilku miast województw śląskiego i małopolskiego, prowadząc nielegalne gry hazardowe już od 2020 roku.

Podczas realizacji akcji policyjnej, oprócz automatów do gier i znacznej kwoty gotówki, zabezpieczono również jedno pojazd motocyklowy. Ten ostatni ma potencjał do zasilenia funduszu pokrywania przyszłych kar. Osoba stanowiąca główny cel śledztwa, została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych członków tej grupy przestępczej zastosowano dozór policyjny.